Development Server
View Live Version
Office of Development and Alumni Relations
The Love Jack

The Love Jack Society

Membership is for donors who give $1,000 or more during the fiscal year. The current list recognizes members who gave in fiscal year 2017, which falls between Sept. 1, 2016 and Aug. 31, 2017.

Why the Love Jack?
The 10-foot-tall steel “Jack” — created by American modernist sculptor Jim Love — came to UT Dallas in 1976 and was immediately dubbed Love Jack by admiring students. The name has endured.

Back to Giving Societies »

 

Individuals

Corporations, Foundations
and Other Organizations

Graziella Abdallah
Barry Adamson
Namita S. Agrawal
George A. Aguirre BS’15 MS’17
Nawvid Ahmed
Tanzina Ahmed BS’07 MBA’08
Omar Alajami
Shawn Alborz
Jerry Alexander
Anas F. Alhajji
J. Robert Alpert
Kenneth Z. Altshuler
Ruth S. Altshuler
Anonymous (30)
Vittorio K. Argento MS’76 PhD’89
Jill R. Arredondo
Harish Babu Arunachalam MS’15
Orlando Auciello
Paula Austell
Janet Bade
Edward C. Bailey
Lee Ann Bailey
Richard F. Baldwin PhD’10
Peter Balyta MBA’03
Tyler D. Barcena BA’08
Indranil Bardhan
Miriam L. Barnett
Mitchell L. Barnett
Tom Barnhart
Angelica E. Barriga BS’03 MBA’08
Cynthia K. Bassel
Lawrence Bassuk
Mita Basu PhD’97 MS’98
Bate Bate MBA’03
Selly Belofsky
Teodoro J. Benavides
William F. Bennett
Leslie Benson
Richard C. Benson
Brian J. Berry
Anima Bhattacharya
Christopher J. Bhatti MAT’06
Adam R. Bishop BS’98
Tabitha A. Bishop BA’96
Andrew J. Blanchard
Yang Bo
Elizabeth M. Boeckman
Justin S. Boland BS’00
Stacey W. Boland BS’00
Peter Bond
Timothy B. Boobar MBA’00
Gregory K. Boydston
Conor Brankin
Susan P. Bratton PhD’97
Shawnee Broadhead
Jean A. Brock
Stephen Walter Brock
C. Michael Brodie BS’76
George Brody
Alice L. Brown
Barbara Brown
Elizabeth J. Brown
Mason Brown
Michael S. Brown
Michael Buhrmester
James A. Burke
Charles L. Butler II BS’91
John P. Byers
Lynda J. Calkin BS’80
Shannon Callewart
James Campain
Julie Campain
Steven W. Caple BA’89
James Carreker
B. Gene Carter
Debi A. Carter BS’93
James L. Carter
Nancy S. Carter
Elliot R. Cattarulla
Vikram Aditya Chakravarthula
Jack K. Chapman
Charlie W. Chen
Pauline Chen
Dallie B. Clark PhD’12
Jackie L. Clark MS’87 PhD’95
Russell Cleveland
Joyce K. Coleman MBA’89
Lester Coleman
Jerry L. Comer MS’77
Serena Connelly
Thomas A. Connop
Clay Cooley
Lisa Cooley
Andres Correa BA’05
Charles D. Corson
Betsy Cullum BS’77
W. Bennett Cullum
Carolyn K. Curtis
Larry Darrow
Charles D. Davidson MS’80
David Davidson
Nancy G. Davidson BS’80
Donald L. Davis
Lisa Dawson
John T. Day
Lisa Deakes
Peggy Dear
Nancy M. Dedman
Stephanie P. Deese BS’16
Michael DeFrank
Peter Denker
Sejal H. Desai MBA’99
Phil Dial
Carolyn Dickson
Jason A. Dilks BS’95
Tianyang Ding MS’92
Satyajit P. Doctor MS’91
Christine Dollaghan
Cornelia Suhr Dornseifer
Theodore Dornseifer
Robert D. Dransfield
Linda S. Dunkel MA’76
R. Anthony Dunkel BS’92 MBA’94
Jeffrey Durrant MSCS’00
Sarah Durrant
Colleen Dutton
Ann Dyer
W. Robert Dyer Jr.
Edward J. Earle
Michael C. Eaton MS’97
Luz Echanove Velasco
Kyle D. Edgington PhD’13
Cecil Edwards
Louise Eiseman
Sally Ann Ellert
Marlon Ellis
Brian A. Ellman *
Ragen S. Elterman BA’90
Roy D. Elterman
Claire Emanuelson
Dwight H. Emanuelson Jr.
Stacy Epp MBA’93
Lynn D. Erickson BA’85
John F. Eulich
Nancy Everbach
Kerry Wildenthal Fagelman
Michael Fagelman
Jacoba V. Fagin PhD’96
Richard G. Fagin
George W. Fair
David E. Fairbank
George D. Farr
Hillel A. Feinberg
Alan Feld
Chenjing Fernando PhD’94
Mary Finney
Gail Fischer
Victor A. Fishman
Gene Fitch Jr.
Marion T. Flores
Nancy Foran
Creed Ford III
David L. Ford Jr.
Jacqueline Ford
Jimmy Francis
Deborah M. Frankum BS’93
Katherine L. Freiberger
Eugene Frenkel
Rhoda Frenkel
Ronald J. Gafford
David Gantt
Liping Gao
John Geissman
Christopher Gilker
M. Sam Gilliland MBA’94
Shannon Gilliland
Jeanne M. Glorioso BA’91
Bruce E. Gnade
Linda B. Gnade MS’88
Alan J. Gold
Rachel C. Gonzalez
Robert E. Goodman Jr.
Michael S. Gorton MS’88
J. Michael Gosslee
Pagett D. Gosslee MAT’79
Manju Goyal
Joseph M. Grant
Marjorie Grantham
William L. Green PhD’81
Louise S. Griffeth
Kyle S. Groves BS’17
Fred Grunewald
Randall Guttery
Michael J. Haddad
Amy Haller
Judi Hamby
Ray Hamby
Daniel A. Hamilton
Jerri L. Hammer MS’97
John E. Hansen
Edward J. Harpham
Jackson Harrell
Kevin J. Hartwell BS’17
Edwin Hassler Jr.
Geetha Hathikal MBA’13
Dianne G. Hawkins
John S. Hawkins
Julie B. Haworth PhD’15
Mary F. Hearden BS’80
Darren Heffernan
James R. Hellums PhD’00
Wanee L. Hellums
Charles R. Hemler BA’77
Raymond C. Hemmig
Ruth A. Hemmig
Rashaunda M. Henderson
Judy G. Hendrick MS’86
Sydney Smith Hicks
Al G. Hill Jr.
Lyda Hill
Elizabeth E. Hodge
Stacey Hollinger
Susan E. Hopeman MBA’15
Jo Hopper
Jungchan Hsieh MS’13 MS’14 MBA’14
Julia W. P. Hsu
Ivan Hu
Richard C. Huckaba III
Sally Ann Hudnall
Cynthia Huggins
Russell Hulse
Bruce W. Hunt
David S. Hunt
Leeanne Hunt
Libby Hunt
Tahir Hussain BS’94
Derick Hutchins
Charles Inge
Bobbie G. Irwin BA’82
Janet H. Ismail BA’05
Timothy A. Jackson
Michael E. Jaffe
Rusty Jaggers
Mary M. Jalonick
Calvin D. Jamison Sr.
Yashvant K. Jani PhD’76
Lou Anne Jensen
James F. Jerger
Susan W. Jerger
H. William Jesse Jr.
Jessica Jesse
Joyce R. Johnson BGS’83
Dale C. Johnston
Melinda M. Jones MBA’05
Dorothea J. Junt MBA’16 MS’16
Mary Fan Kain
Kenneth W. Kay
William Keffler
Alam Khaleque
Sabur A. Khan
Jiana M. Khazma BA’17
Robert Kieschnick
Brenda K. Kihl PhD’10
Hyondong Kim
Jackie Kimzey
Serenity R. King MA’06
Rick Klashen
Abby R. Kratz
Dennis M. Kratz
Amornphan L. Krenik
William R. Krenik PhD’93
Frank T. Kryza II
Anchi H. Ku BS’81
Alice J. Kuhn BA’78
Vivek Ramchandra Kumkar MS’15
Beverly Kuret
Richard J. Kurjan MA’82
Joyce Lacerte
Lawrence Lacerte
Julie M. Lambert BS’93
Marvin M. Lane Jr.
Donald Langer
Lisabeth A. Lassiter BA’93 MS’99
Nancy Latner BA’07
Doug Lattner
Elizabeth Layton
Mark T. Layton
Van T. Le
Colleen Le Prell
Michelina Leaf
Murray J. Leaf
Cheng W. Lee BS’06
John R. Lee
Mark Lee
Seunghyun Lee
Felicity M. Lenes-Voit BS’09
Gregory Lewis
Steve V. Lewis MBA’05
Shimin Li
Judith A. Lifson
Barbara Lipshy
Edward H. Livingston
Hongbing Lu
Shaoming Lu PhD’03
Solomon C. Luo MS’78
John C. Macaulay
Susan T. Macaulay BA’93 MPA’94
Erica Macha BS’08
Michael R. Magoon
Louis J. Maher PhD’79
Mohit S. Malhan MS’10 MS’10
Donald Malouf
Linda C. Marcus
Shannon Mariani
Jeffrey S. Martin PhD’06
Rafael Martin
David Martineau
Sara T. Martineau
Dorothy Marting
James E. Masal
Mary S. Masal BS’82
David Masel
Elizabeth Massey
John H. Massey
Richard Massman
Roy Mathew
Ian A. McCarter BS’12
J. Patrick McCown BS’91
Dennis C. McCuistion
Effie G. McCullough
Tom McCullough
Margaret McDermott
Frances C. McGowan MA’85
L. Dean McGowan
Jacques P. McGregor MBA’05
Noelle McGregor
Lynn McIntire BA’79
Thomas R. McIntire
Shirley McIntyre
Phyllis C. McKnight
Haywood McNeill
Diane S. McNulty MS’78 PhD’84
Michael McNulty
Warren F. Melamed
Stacey L. Meredith BA’90 MBA’16
Jon Mertz
Morgan Meyer
Rabah Mezenner
James S. Michalek BA’11 MPP’15
Frank Mihalopoulos
Maryann Mihalopoulos
Clinton M. Miller BS’00 MS’02
Frances Miller
Garry C. Miller Jr. BS’07
Lacey V. Miller BA’08
P. David Miller
Patricia Miller MS’96
Tyree B. Miller
Bryan Milner
Sean Minter
James E. Mitchell
Lee Roy Mitchell
Patricia Mitchell
Meade A. Monger MBA’95 MS’13
Josephine A. Moore
Skip Moore
Jean Murdock
Padmavathi B. Murthi BA’89
B. P. S. Murthi
James Musselman
Julie S. Musselman
Ann Myer
H. Ronald Nash MS’79
Susan C. Nash
Bryan P. Neal BA’90
Laura Neely
Robert Neely
Gregory J. Nelson MS’13 MBA’14
David Newberger
Thao Phung Nghe
Mary J. Norris BS’94
Rodger Nutt
Edith O’Donnell
Peter O’Donnell
Adeniyi O. Olajide BSTE’04
Gary O’Neal
Lauraine O’Neil
Nancy M. O’Neil
Wayne P. O’Neill BS’88
Margaret T. Owen
Zsuzsanna Ozsvath
Claudia Palacios
Paul Pandian
Denise Park
Cynthia C. Parry BS’88
James A. Parry MS’88 MBA’88
Mark E. Parry PhD’88
R. Carter Pate MS’03
Shanon L. Patrick
Edward A. Pavese MBA’05
Madison F. Pedigo
Clint W. Peinhardt
Pam Pendleton
Jennifer J. Peng PhD’93
Mike Peng
Katherine Penn
Robert R. Penn
Steve Penson
Susan Penson
C. Bradley Perdue MA’82
Connie L. Perdue MS’81
H. Ross Perot Jr.
H. Ross Perot Sr.
Margot B. Perot
Sarah Perot
Stanley Peskind
Mariel M. Peterson
Julie Petitt
William M. Petitt
Coby C. Pewitt MBA’02 PhD’14
Hasan Pirkul
Bonnie Pitman
Carol Podolsky
Daniel K. Podolsky
A. Mack Pogue
David L. Pomberg
Max H. Post
Robert J. Potter
Loyd W. Powell Jr.
Michal Powell
James Pratt
Joanne Pratt
Caren H. Prothro
Jane Purcel
Scott E. Purcel
Charlie W. Quinn MBA’08
Christina A. Quinn BS’12
Genice A. Rabe
Stephen G. Rabe
Stanley A. Rabin
Stephen Raggio
Srinivasan Raghunathan
Badmavathy Rajagopalan
Karthikraja Raju MS’14
Badrinarayanan Ramaswamy MS’89
Srirangesh Ramesh MS’17
Matthew J. Ramseyer BA’93 MA’95 MPA’97
Meena Ranganathan
Mayur Ranoliya MS’10
Nutan M. Ranoliya MS’13
Scott Raskin
Heidi R. Rasmussen BS’91
Carolyn Perot-Rathjen
Karl E. Rathjen
Carol Redeker BGS’86
Maynard Redeker
Lawrence J. Redlinger
Lawrence J. Reitzer
Eddie W. Rhea MA’88
Scott Rivenes
Kelly E. Roach
Jeffrey M. Robinson
Ruth E. Robinson
Ross J. Roeser
David K. Rohlmeier
Berthold Romberg
Timothy P. Rooney
Adrienne T. Rosenberg MA’92
Brian Rosenbloom
C. Tracy Rowlett MA’80
Jill Rowlett
Darrell K. Royal
Kevin J. Ryan MBA’95
Hasnain H. Saboowala MS’11
Ellen D. Safley MA’89 PhD’96
Shuruk Saleh
Judy Sall
Larry D. Sall
Ann Sampson
Todd Sandler
John W. Santrock
Travis L. Sartain
Renjit L. Satheendrababu
Stefanie N. Schneidler
George C. Schnerk
Daniel E. Schwartz PhD’78
Jeffrey Schwartz
Ron Schwarz
Patti Sebastian
Andrea Sethi
Suresh P. Sethi
Carl Sewell Jr.
Rajiv Shah
Don W. Shaw
Saadia Sheikh BS’09
Narendra T. Sheth MS’76
Usha N. Sheth
Robert J. Shewmaker
Angela Shoup BS’89 MS’92 PhD’94
Nancy P. Shutt
Lisa K. Simmons
L. Douglas Sirmons
Aidan C. Skoyles BS’05 MSEE’06
Brenda Small
Cheryl Small
Joel Small
Neal Small
Brenda Smith
Henry J. Smith
Jane M. Smith
Gloria M. Snead
Jim Snodgrass
Roy C. Snodgrass IV BS’03
Ji H. Sok
Susan M. Soo BS’96
Melanie J. Spence
Carl Spoeneman
Mark W. Spong
Laurie M. Stanco BS’07
Jeff Staubach
Michele Stauffenberg BS’92
Karen Steinmann
Salle Stemmons
Ann G. Stillman MS’94
Robert D. Stillman
Gayle Stoffel
Paul T. Stoffel
Donald Stone
Norma K. Stone
Jason A. Story
Barbara W. Stuart
John T. Stuart III
Stephen Suellentrop
Benjamin Sweeney
J. Arnold Sykes
James Szot MS’96
Johnson M. Taylor
Ronald Taylor
Glenn Terry
Beth Thoele
Nithin Thomas BS’10 MSCS’11
Rodney J. Thomas III
James J. Thomason
Lesley A. Thompson
Gary L. Tillett BS’82
Debbie Tinsley
Dorothy Collins Torbert
Peter Townsend
Cathy Tran
Donald Trost
Karen Trost
Kenny A. Troutt
Lisa Troutt
Nicole J. Tucker BA’04
Marion K. Underwood
Andrew L. Urquhart BS’94
Janet M. Urquhart BS’95 MS’96 PhD’00
Sam Van Amburgh BA’15 MBA’17
Steven W. Van Amburgh
Madeline van der Ziel
Rosemary H. Vaughan
Matthew L. Vazquez
Kevin Vela
Bill H. Venegoni BA’99
Zainab Viqar
Benedict Voit BA’08
Jessica Voit BS’09
Walter E. Voit BS’05 MSCS’06
Robert L. Walker
Molly K. Wurzer BA’09
J. Thomas Walter
Heather Walton
Dandan Wang MBA’02 MS’03
Lawrence Warder
Allison B. Weaver BS’88
Dennis K. Weaver BS’03
David R. Webb Jr.
Pamela Wehner
Tim J. Weir
Donna J. Weitzman
Herbert D. Weitzman
Kevin Wells
Jane A. Wetzel
Adele S. Wildenthal
B. Hobson Wildenthal
C. Kern Wildenthal
Margaret Wildenthal
Judith Williams
David L. Williamson BS’98 MS’02 MS’03
Emilynn Wilson
Gayle A. Wilson
Phillip Wilson MS’79
Tonja B. Wissinger BA’85 MA’92 PhD’04
Charlotte Wolens Schuman
Lois Wolf
Judy Wolfe
Terry Wolfe
Kevin L. Woller MS’01
Pamela H. Woller BS’80
Chris P. Xeros
Erica C. Yaeger MBA’02
Jiangdong Yang PhD’95
Julie Yang MS’95
Qingming Yang PhD’93
Carole S. Young
James F. Young
Larry Zacharias
Donald Zale
Xiaoping W. Zhang
Xinfa Zhu PhD’13
3D Exhibits
5
A T.L.C. Preschool & Extended Care Inc.
ACAP Health/Nautrally Slim
Edward and Wilhelmina Ackerman Foundation
Adobe
Akin, Gump, Strauss, Hauer & Feld LLP
Albertsons Safeway
Alliance Data Systems Inc.
The Altrusa International Inc. of Richardson, Texas
American Endowment Foundation
Anonymous (6)
Applied Materials Inc.
Ares Materials Inc.
Arnold Sykes Consulting and Advisory Services LLC
AT&T Corp.
AT&T Inc.
The Marilyn Augur Family Foundation
Austin Commercial LP
Austin Community Foundation
Axxess Technology Solutions
Robert W. Baird & Co. Inc.
Bank of America Charitable Foundation Inc.
Mitchell L. and Miriam Lewis Barnett Charitable Trust
Baylor Scott & White Health
The Beck Group
Louise Belsterling Foundation
The Benevity Community Impact Fund
Big Bend Investments
BKD LLP
Blackboard
Blackmon Mooring
Blue Cross and Blue Shield of Texas Inc.
The Boot Campaign Inc.
The Hal and Diane Brierley Foundation
George W. & Lorena F. Briggs Fund
George and Fonsa Brody Charitable Fund of Communities Foundation of Texas
Burroughs Wellcome Fund
Lena Callier Trust
Capital One NA
The Catholic Foundation
Chevron Humankind Employee Fund
Children’s Population Health
Cisco Systems Inc.
Joyce and Lester Coleman Charitable Fund
James M. Collins Foundation
Commit
Communities Foundation of Texas
Community Health Charities of Texas
Confucius Institute Headquarters
CoreNet Global Inc.
Corporate Travel Planners
CPCU Fort Worth Chapter
Gary M Cunningham Architects Planners Corp.
The D’Addario Music Foundation
Daffodil International University
Dallas Chapter Institute of Internal Auditors
Dallas Fort Worth Interactive Marketing Association
The Dallas Foundation
Dallas Jewish Community Foundation
Dallas Regional Chamber
Dallas Women’s Foundation
Dalton Instrument Corp.
David B. Dickinson Jr. Family Trust
Deloitte Foundation
Deloitte
Delta Zeta at UT Dallas
Denker Foundation Charity Trust
Desai Family Charitable Fund of Communities Foundation of Texas
DFW HIMSS
DFW RIMS
Dickerson Holdings Ltd.
Dongguan Innovative New Materials Co. Ltd.
Dornseifer Family Fund
Dynamic Systems
ELS Educational Services Inc.
Embrey Family Foundation
Emersons Property Management
Enterprise Holdings Foundation
Enterprise Holdings
Enviro Service Co.
Ericsson Inc.
ERP Analysts Inc.
Est Group LLC
EverBeing International Corp.
ExxonMobil Corp.
ExxonMobil Foundation
Anne and Alan Feld Fund of Communities Foundation of Texas
Fidelity Brokerage Services
Fidelity Charitable Gift Fund
Fidelity Foundation
Fidelity Investments
Fish City Grill
The Fluor Foundation
Follett Higher Education Group
Fossil Inc.
Foundation for Callier Center and Communication Disorders
Kathryn and Jim Francis Foundation
freshbenies Charitable Fund of Communities Foundation of Texas
freshbenies
Fujitsu Laboratories of America Inc.
Fujitsu Network Communications Inc.
FutureWei Technologies
G6 Hospitality LLC
Gateway Church
GEICO
General Dynamics
Greater Dallas International Foundation
GTN Technical Staffing & Consulting
Gwangju Institute of Science & Technology
Ed Haggar Family Foundation
Halliburton Investor Relations
Ebby Halliday Inc.
Hamon Charitable Foundation
Hanyang University
Haynes and Boone LLP
Hewlett Packard Enterprise
Hi Ed Inc. – UTD Technology Store
High-Tech High Heels
Hill & Wilkinson Ltd.
Hi-Tech Electric
Home Depot Inc.
Home Health Companions LLC
Hyland Onbase Software
IBM
The IIA Research Foundation
II-VI Foundation
Indian American Friendship Council
The Induslotus Group LLC
The Inge Foundation
Insurance Council of Texas
Intel Corp.
Internal Audit Foundation
Intuit
Investors for Director Accountability Foundation
Irma Lerma Rangel Young Women’s Leadership School
The North Texas Chapter ISACA
The Mike Jacobs Holocaust Education Foundation Inc.
Mary M. Jalonick Advised Fund at the Dallas Foundation
John Ridings Lee Co.
Johnson Controls Inc.
The Philip R. Jonsson Foundation
KDC Platform LLC
Kellogg Network DFW
Keysight Technologies
Kieschnick Bypass Trust
Kohl’s
Michael and Alice Kuhn Foundation
Lam Research Foundation
Lambert Family Charitable Foundation
The Robert Lehman Foundation
Lennox International Inc.
The Frederick H. Leonhardt Foundation Inc.
Jerry M. Lewis, M.D. Mental Health Research Foundation
Linear Technology Corporate Headquarters
Lipshy Family Philanthropic Fund
Little Elm Investment Company Ltd.
Livingston Hearing Aid Centers Inc.
Locke Lord LLP
Lockheed Martin
LQ Management LLC
M & A Brown Family Foundation
Mary Kay Inc.
The Eugene McDermott Foundation
Eugene McDermott Scholars Alumni Association
Shirley and William McIntyre Foundation
Merit Energy Company
Merrymac-McKinley Foundation Inc.
Microsoft
The Miles Foundation
David B. Miller Family Foundation
The Mitchell Foundation
MXM Analytics
N.E.D. Engineering University Alumni
Nano Electronics Research Corp.
NASIM Foundation
National Philanthropic Trust
Neuron Shield LLC
Nokia Inc.
North Dallas Honey Co. LP
NorthMarq Capital
Northside Campus Partners LP
Norton Rose Fulbright
NTSP Charitable Fund
Oak Creek Investments LLC
Once Upon a Time Foundation
Original Biomedical Implants
ORIX Foundation
Page Southerland Page
Palo Verde Oil Co.
Minnie K. Patton Scholarship Foundation Trust
Paycom
Pearson Education
Pearson Partners International Inc.
The Sarah and Ross Perot Jr. Foundation
Pfizer Foundation
Pioneer Natural Resources Co.
Bonnie L. Pitman Fund
PlainsCapital Bank Frisco
PlainsCapital Bank
Plano Conservancy for Historic Preservation Inc.
Polsinelli
Andrew and Lillian A. Posey Foundation
Robert J. Potter Foundation
Powersim Inc.
Vin and Caren Prothro Foundation
Pyxis Care Management
QRS Inc.
Raindrop Turkish House Dallas
Raising Cane’s
Raymond James Charitable Endowment
Raytheon Co.
Recording Industry Association of America Inc.
The Red Group LLC
Red the Uniform Tailor
Renn Capital Group
City of Richardson
Ricoh USA Inc.
Roach, Howard, Smith & Barton Inc.
Summerfield G. Roberts Foundation
C.H. Robinson Co.
Rockwell Collins Charitable Corp.
Rockwell Collins
The Darrell K. Royal Fund for Alzheimer’s Research
Rupe Foundation
Sapphire Foundation
Charlotte W. Schuman Living Trust
Charles Schwab & Co. Inc.
Schwab Charitable Fund
Seed Biotech Inc.
Shanxi Huayu Solar Technology Ltd.
Ruth C. & Charles S. Sharp Foundation Inc.
George A. & Nancy P. Shutt Foundation
Sigma Lambda Gamma
Silicon Valley Bank
Silicon Valley Community Foundation
Harold Simmons Foundation Inc.
Simmons Sister Donor Advised Fund
The Simons Foundation
SmithGroupJJR Dallas
Society for Information Management
Society of Iranian American Women for Education
Southwest Airlines
SpawGlass Contractors Inc.
SRI International
Stantec Consulting Services Inc.
State Farm Insurance
Susan Wayne Strauss Charitable Foundation
Summus Industries Inc.
Sun Trust Foundation
TDIndustries
TEK Systems
Terracon Dallas
Texas AirSystems
Texas Capital Bank
Texas Instruments Foundation
Texas Instruments Inc.
Texas Risk & Insurance Professionals Society
Thompson & Knight Foundation
Grant Thornton Foundation
Tom James Co.
Toyota USA Corp.
TradeMark Car Wash
Transglobal Technologies Inc.
Travelers Insurance
Trinity Industries Inc.
TXU Energy
United Health Group
United Healthcare Corp.
United Way of Metropolitan Dallas
Rosemary Haggar Vaughan Family Foundation
Vela Wood PC
ViaWest Inc.
The Vick Family Foundation
VMware Inc.
Washington Tower LP
WavMED
Wells Fargo Foundation
Westwood Trust
Whitley Penn LLP
Whole Foods Market
Kalman and Ida Wolens Foundation
Kevin and Pamela Woller Donor Advised Fund
Workday
Wright Connatser PLLC
Xerox Corp.
George and Fay Young Foundation Inc.
Young Professionals in Energy – Dallas
Young Risk Professionals of Texas
YourCause LLC
M. B. and Edna Zale Foundation
Zenith Insurance Co.

 

*Deceased