2013 UT Dallas Service Awards

30 Years of Service

Paula Bratt — Development & Alumni Relations
Billy Croy — Callier Center Communication

20 Years of Service

Iris Decker — Office of Information Resource
Kevin Finneran — Communications
Sonja Gold — Communications
Deborah Jester — Communications
Becky Love — Callier Center Communication
Paul Watson — Procurement Management

10 Years of Service

Kelly Anderson — Human Resources
Andrew Aquatero — Facilities Management
Beth Bernthal — Callier Center Communication
Phyllis Blanck — CBH Chapman
Laurel Brown — Economic Political & Policy Sciences
Heather Burge — Academic Affairs and Provost
Engin Calisir — Management
Corina Cantua — Management
Dina Caplinger — Research
David Epps — Facilities Management
Mary Felipe — Behavioral and Brain Sciences
Jose Fernandez — Facilities Management
Chris Gage — Athletics
Carla Garner — Audit and Compliance
Jorge Girado — Athletics
Guy Graugnard — Enrollment Services
Wan-Lan Han — Financial Aid
Tim Harrison — Network & Unix Services
Volya Helm — Callier Center Communication
Mark Hittinger — Enigeering & Computer Science
Ka-Yiu Ho — Economic Political & Policy Sciences
Teresa Hollon — ECS Student Services
Phyllis Jean — Physics
Lisa Johnson — Management
Delvora King — Student Union
Mikhail Kozlov — Nanotech Institute
Azalie Lambert — Teacher Education
Debra Leiter — IR - AIS
Richard Marler — IR - EAS
Rafael Martin — Research
Deborah Mcgill — Chemistry
James Michalek — Strategic Planning & Analysis
Sonja Miley — Office of the President
Bruce Mulvihill — Facilities Management
Rebecca Murry — Economic Political & Policy Sciences
Paul Oelkrug — University Library
Sanaz Okhovat — Research
Carol Oshel — University Library
Wanda Payne — University Police
Micah Rankin — Molecular & Cell Biology
Jeffery Reedy — Facilities Management
Roger Robbins — Research
Luisa Sanchez — Facilities Management
Dondreae Scott — Financial Aid
Jane Shipman — Career Center
Bao Tran — Enigeering & Computer Science
Maria Valencia — Facilities Management
Antonio Velazquez — Facilities Management
Mario Villegas — International Student Services
Elisabeth Walker — International Student Services
Virginia Wall — Enigeering & Computer Science
Steven Walters — NSM Deans Office
Steven Webb — Facilities Management
Richard Williams — Research
Lonny Yarborough — Facilities Management
Nadira Zakhidova — University Library

5 Years of Service

Tandra Allen — CBH Chapman
Minoo Anvari — NSM Deans Office
Gregory Argueta — Accounting & Financial Report
Shane Arnold — Records & Registration
Hillary Beauchamp — Undergraduate Education
Renee Bell — Educ Enhancemnt Media Svcs
Espiritu Benitez — Facilities Management
Jose Benitez — Facilities Management
Mary Brouillette — Development & Alumni Relations
Mark Brushwiller — University Police
James Burris — Material Science Engineering
Aylin Calisir — Management
Terry Cartwright — Human Resources
Jamie Cato — Callier Center Communication
Catherine Challenger — Athletics
Lauren Clark — Development & Alumni Relations
Kristin Conway — Records & Registration
Dennis Cox — Management
Brandon Davidson — Management
Melanie Davis — Behavioral and Brain Sciences
Jesse Davis — University Library
Deborah Davis — Management
Kia Davis — Callier Center Communication
Ninfa De La Rosa — Facilities Management
Joel Dille — Comet Center
Brenda Donovan — Callier Center Communication
Shau E Su — International Student Services
Laura Ehrich — Communications
Lashonda Elliott — Callier Center Communication
Adrienne Gidley — Behavioral and Brain Sciences
Christina Gollis — Callier Center Communication
John Hanan — Communications
Andrea Hapeman — Management
Mishall Hereford — Research
Christopher Hickson — Environmental Health & Safety
Raul Hinojosa — Diversity & Community Engagement
Natasha Hinton — Research
Kenneth Hooks — Facilities Management
Karah Hosek — Management
Jeffrey Joy — Network & Unix Services
Gloria Kelley — Student Development
Misu Kim — University Library
Maria Kirk — International Student Services
Victoria Kolar — University Library
Jacqueline Kuenzi— Enrollment Management
Tae-Kyung Lee — Chemistry
Marcio Lima — Nanotech Institute
Alex Lorrain-Hill — Arts and Humanities
Juanita Loveland — Electrical Engineering
Betty Maldonado — Chemistry
Steven Martyn — Accounting & Financial Report
Shannon McKemie — Enrollment Services
Karol Miller — Accounting & Financial Report
Patricia Monfrey — Development & Alumni Relations
Lee Moore — Communications
Rion Morgan — Technology Customer Service
William Petitt — Athletics
David Roberts — Facilities Management
Arrington Ross — Network & Unix Services
Arnulfo Saucedo — Facilities Management
William Schultze — Research
Angela Scoggins — Undergraduate Education
Donna Shannon — University Police
Iryna Shevchuk — University Library
Arleen Smith — Behavioral and Brain Sciences
Magaly Spector — Office of the President
Scott Steffen — IR - AIS
Carmen Tanner — Financial Aid
Sue Taylor — Office of Information Resource
Jean-Francois Veyan — Material Science Engineering
Ronnie White — Facilities Management

 

Last Modified: November 22, 2013